اصفهان ، خیابان وحید ، چهارراه خاقانی ، ساختمان وحید ، طبقه 5 ، واحد 20 - تلفن : 44441040

کاشت ابرو با خواب طبیعی یک روش ایمن و ماندگار

ابروهای پر پشت و کشیده نقش مهمی در زیبایی چهره‌ی افراد دارند. دلایل زیادی همچون افزایش سن، بیماری، برداشتن بیش از حد ابروها در جوانی و سایر مشکلات پزشکی باعث ریزش ابروها می‌شوند، از همین رو بسیاری از افراد از روش کاشت ابرو برای داشتن چهره‌ای زیباتر استفاده می‌کنند. ترمیم و بازسازی ابرو یا کاشت ابرو به منظور پر کردن و یا بهبود شکل ظاهری ابرو به عنوان یک روش دائمی در افرادی که به دلایلی ابرو ندارند و یا ابروهای کم پشت دارند، استفاده می شود. با این روش شما قادر هستید تراکم و حجم ابروهای خود را به میزان دلخواه برسانید. کاشت ابرو به روش‌های متعددی انجام می‌گیرد که بسته به نیاز بیمار و تشخیص پزشک یکی از روش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش، مو از قسمت های دیگر همچون پشت سر، برداشت می شود و در ناحیه کم پشت و خالی انتقال می یابد. کاشت یا پیوند ابرو نتایج دائمی به دنبال داشته و دوره‌ی نقاهت کوتاهی دارد.

آنچه در این مطلب میخوانید

علت کم پشتی و ریزش ابرو

کاشت ابرو با خواب طبیعی در اصفهان

مزایای کاشت ابرو

روشهای کاشت ابرو

کاشت ابرو به روش FUT

کاشت ابرو به روش FUT : روشی قدیمی است که در آن پزشک از قسمت بانک مو، یک لایه پوست نازک را برداشته و سپس از طریق میکروسکوپ، پیوند‌ها از روی نوار مو برداشته می‌شوند و کاشت انجام می‌گیرد.

کاشت ابرو به روش FIT

کاشت ابرو به روش FIT : در واقع قدیمی‌ ترین روش پیوند ابرو است که از آن بیشتر برای افزایش تراکم ابرو‌ها استفاده می‌شود. همچنین در این روش احتمال آسیب به فولیکول مو نخواهد بود.

کاشت ابرو به روش SUT

در کاشت ابرو روش SUT: بدون نیاز به جراحی، درد، خونریزی و به صورت مستقیم فولیکول مو در محل بدون مو قرار می‌گیرد. با این روش، زاویه‌سازی طبیعی ابرو به خوبی انجام می‌گیرد.

کاشت ابرو به روش DHI

در روش دی اچ آی، فولیکول مو به کمک DHI Implanter برداشته شده و مستقیم در جایگاهی که مو وجود ندارد، کاشته می‌شود. در نتیجه عوارض ناشی از جراحی را نخواهد داشت. از سویی دیگر درصد موفقیت آن بیشتر خواهد شد.

کاشت ابرو به روش میکروگرافت

در روش میکروگرافت نیز بدون جراحی و از طریق تجهیزات اتوماتیک برای انتقال فولیکول مو از بانک مو به ابرو استفاده خواهد شد.

کاشت ابرو به روش ترکیبی

روش ترکیبی در اصل ترکیب روش اف یو تی و اف آی تی است. در ابتدا متخصص با کمک روش اف یو تی، کاشت را انجام می‌دهد سپس برای پرپشت شدن و افزایش تراکم ابرو‌ها، از روش اف آی تی استفاده می‌گردد.

کاشت ابرو به روش پلاس

یکی از روش‌های نوین در کلینیک‌های پیشرفته، کاشت ابرو به روش پلاس است. در این روش، متخصص باید ابتدا به سراغ دستگاه پلاس جهت اسکن ابرو‌ها برود. هدف از اسکن، تعیین بهترین نقاط برای برداشت فولیکول از پشت سر است. بعد از شناسایی مناطق ‌ایده‌آل جهت استخراج فولیکول، باید به سراغ پانچ مخصوص دستگاه پلاس رفت که این امکان را فراهم می‌کند که بدون آسیب به فولیکول‌های شناسایی شده، بتوان آنها را با دقت بالایی برداشت کرده و بعد از آماده‌سازی، در محل کاشت ابرو پیوند کرد.

کاشت ابرو چگونه انجام می شود؟

طراحی ابرو

در این مرحله از بیمار خواسته می شود درخواست های خود و شکل ابروی مورد نظر خود را ترسیم کند و خواسته های خود را از ظاهر ابرو به طور کامل توضیح دهد. در نهایت پزشک با بررسی شکل مورد نظر بیمار و اصلاح عیوب آن و همچنین شکل دادن و تقارن آنها، طرح نهایی عمل را تهیه می کند.

شناسایی گرافت ها

موهای مورد نیاز برای رشد طبیعی ابرو معمولاً از ناحیه اطراف سر یا پشت گوش که بانک مو نامیده می شود، برداشته می شود. اگر ابروها دارای موهای ضخیم تری هستند برای کاشت از پشت سر یا پشت گوش ها که دارای موهای پرپشت و متعدد هستند استفاده می شود؛ اما برای کاشت ابرو در خانم هایی که موهای نازک تری در ناحیه ابرو دارند، از قسمت پشت گوش و پایین گردن استفاده می شود که دارای موهای ظریف و کوتاه تر با واحدهای فولیکولی در یک رشته است.

برداشت گرافت

پس از بیهوشی ناحیه مورد نظر،گرافت ها بدون درد و خونریزی برداشته می شوند. پس از انجام این روش جای زخم ها به سرعت بهبود می یابند؛ زیرا بسیار کوچک هستند و هیچ دردی در این ناحیه احساس نخواهید کرد.

کاشت گرافت

پس از استخراج گرافت ها، گرافت های مورد نظر به طور کامل توسط تیم مراقبت های بهداشتی زیر میکروسکوپ آماده شده و در نهایت به جراح ارائه می شود. ناحیه ابرو تحت بی حسی موضعی کاملاً بی حس می شود و سپس با استفاده از تیغه های جراحی، سوراخ هایی در صفحه از پیش تعیین شده ایجاد می شود و گرافت ها در داخل آن قرار می گیرند. در این مرحله پزشک با مهارت و تخصصی که در این زمینه کسب کرده است باید به جهت رویش موها و همچنین زاویه آنها نسبت به پوست توجه کافی داشته باشد. در غیر این صورت، بیمار ممکن است یک نتیجه غیر طبیعی را تجربه کند.

مراقبتهای قبل از کاشت ابرو

مراقبتهای بعد از کاشت ابرو

محل برداشتن مو برای کاشت ابرو

در بسیاری از موارد، موهای مورد نیاز برای کاشت ابرو از ناحیه پشت سر قابل استفاده هستند. این ناحیه به عنوان منبع مناسب برای کاشت ابرو شناخته شده است.

نتیجه نهایی کاشت ابرو

در صورت انتخاب کلینیک معتبر و پزشک متخصص با تجربه و ماهر از داشتن ابروان زیبا و پرپشتی که مطابق با سلیقه خودتان طراحی شده است به صورت مادام‌العمر لذت خواهید برد. در واقع می‌توان گفت که کاشت ابرو یک راه حل دائمی برای برطرف کردن مشکل ابروهای کم پشت است که با استفاده از تکنیک‌های متنوعی قابل اجرا است. تنها نکته این است که برای مشاهده نتیجه کاشت بایستی بین چهار تا شش ماه و حتی بیشتر صبوری به خرج دهید تا کاشت ابرو پهن مراحل طبیعی خود را طی کرده و به یک حالت ثبوت برسد.

تعداد جلسات کاشت ابرو

عموماً برای رسیدن به نتیجه دائمی یک یا دو جلسه کافی است. پزشک شما می‌تواند بر اساس وضعیت شما و نیازهایتان، تعداد جلسات مناسب را تعیین کند، لذا بهتر است با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید تا بتوانید برنامه کاشت ابرو مناسب برای خود را تعیین کنید.

ماندگاری کاشت ابرو

اگر تمامی اقدامات مراقبتی لازم را به خوبی انجام دهید، احتمال دائمی بودن کاشت ابرو وجود دارد. همچنین تجربه و تخصص پزشکی که کاشت ابرو را برای شما انجام می‌دهد، در ماندگاری کاشت و کاهش عوارض آن تأثیر بسزایی دارد.

کاندیدای نامناسب کاشت ابرو

هزینه کاشت ابرو

کاشت ابروها با توجه به اینکه یک روش ماندگار است، هزینه‌ی بالایی ندارد؛ اما تعیین این هزینه به عوامل مختلفی بستگی دارد که می‌توان آنها را شامل موارد زیر دانست:

عوارض کاشت ابرو

در کلینیک پوست و موی بنیتا علاوه بر کاشت مو و کاشت ابرو سایر خدمات جوانسازی پوست ائم از تزریق بوتاکس ، تزریق ژل ، لیفت صورت با نخ و خدمات دیگر پوست با بهترین نتایج قابل انجام می باشد.


آدرس : اصفهان ، خیابان وحید ، چهارراه خاقانی ، ساختمان وحید ، طبقه 5 ، واحد 20
تلفن : 44441040نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

جدیدترین مقالات

جدیدترین اخبار و مقالات مربوط به پوست و زیبایی را در بخش مقالات بخوانید

عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین؛ عوارض، مزایا و هزینهعمل جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین؛ عوارض، مزایا و هزینه

جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین یک روش جراحی زیبایی برای از بین بردن مشکلاتی همچون پف زیر چشم، شل شدن پلک، چین و چروک و… است. ...

تاریخ انتشار : 1403-04-29

درمان سردرد های میگرنی با بوتاکسدرمان سردرد های میگرنی با بوتاکس

درمان میگرن با تزریق بوتاکس به این شکل است که با ارسال سیگنالهای حاوی درد از اعصاب روی سر و گردن شرایط کاهش سردردهای میگرنی را فراهم می کند. ...

تاریخ انتشار : 1403-04-19

عمل بلفاروپلاستی پلک بالا؛عوارض، مزایا و ماندگاریعمل بلفاروپلاستی پلک بالا؛عوارض، مزایا و ماندگاری

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک ، به رفع افتادگی پلک می پردازد و پوست، چربی و عضله اضافه آن را بر می دارد با هدف اصلاح افتادگی و رفع عدم تقارن پلک ها ...

تاریخ انتشار : 1403-04-11