اصفهان ، خیابان وحید ، چهارراه خاقانی ، ساختمان وحید ، طبقه 5 ، واحد 20 - تلفن : 44441040

اصلاح گودی شقیقه ها با تزریق چربی

با افزایش سن، بافت نرم در اطراف چشم‌ها و شقیقه‌ها کاهش پیدا کرده و چربی در این قسمت جابه‌جا می‌شود و در نتیجه ساختار صورت تغییر پیدا می‌کند. تغییر در ناحیه لبه خارجی ابروها، سبب افتادگی در این قسمت نیز می‌شود. در این حالت امکان دارد پلک فوقانی چشم سنگین و افتاده به نظر رسیده و رگ‌های خونی نیز بیشتر قابل مشاهده می‌شوند. جهت رفع فرورفتگی شقیقه‌ها و علائم سالخوردگی در اطراف چشم و بخش فوقانی صورت می‌توان از روش پر کردن شقیقه با تزریق چربی استفاده کرد. به این منظور چربی از دیگر قسمت‌ های بدن استخراج و تصفیه شده و سپس جهت افزایش حجم به قسمت مورد نظر تزریق می‌شود. پزشک از یک کانولای مخصوص جهت استخراج چربی از قسمت‌ هایی مانند ناحیه داخلی ران، ناحیه تحتانی شکم، بازوها و چانه استفاده می‌کند. این روش با استفاده از بی‌ حسی موضعی انجام شده و پس از جایگیری چربی سبب دستیابی به نتیجه بلندمدت می‌شود. تزریق چربی برای هر نوع میزان از فرورفتگی شقیقه مناسب می‌باشد و در مقایسه با تزریق فیلر، در بلندمدت سبب صرفه‌ جویی در زمان می‌شود. درمان فرورفتگی شقیقه سبب رفع افتادگی ابروها و بهبود ظاهری چشم‌ ها می‌شود.

آنچه در این مطلب میخوانید

تزریق چربی شقیقه چیست؟

تزریق چربی شقیقه به عنوان یک روش جراحی زیبایی غیرجراحی شناخته می‌شود که از چربی خود برای بهبود ظاهر صورت استفاده می‌کند. این فرآیند به افزایش حجم و شکل شقیقه (لبه بالایی چشم) کمک می‌کند و اغلب باعث جوانی و تازگی بیشتری در چهره می‌شود.

مزایای تزریق چربی به شقیقه

نحوه انجام تزریق چربی به شقیقه

برای انجام تزریق چربی، ابتدا چربی مورد نیاز باید از ناحیه ای از بدن که ذخیره کافی چربی را داشته باشد، برداشت شود. معمولاً از ناحیه شکم و پهلوها این چربی استخراج می شود. سپس چربی به دست آمده خالص سازی می شود و بافت و خون و هر چه اضافه است توسط دستگاه سانترفیوژ زدوده می شود. چربی آماده سازی شده توسط سرنگ های مخصوص به بخش هایی از پوست صورت، دست یا گردن که نیاز به افزایش حجم دارد، تزریق می شود.

اصلاح گودی شقیق با تزریق چربی

مراقبت های بعد از تزریق چربی به شقیقه

آیا تزریق چربی به شقیقه خطر دارد؟

پیشینه این عمل و البته پیشرفت هایی که در زمینه های مختلف علمی چه از نظر تجهیزات و چه از نظر تکنیکی صورت گرفته فرآیندی کاملاً بی خطر است. تمام جراحی ها با خطراتی همراه هستند. خطرات مرتبط با تزریق چربی به صورت، شامل خونریزی، عفونت، عدم تقارن صورت و جای زخم است. بروز عفونت و یا حساسیت و واکنش آلرژیک بسیار نادر است .

آیا تزریق چربی به شقیقه درد دارد؟

در این ناحیه به طور کامل بی حسی موضعی تزریق می شود و هیچ گونه درد و ناراحتی برای فرد به همراه ندارد.

زمان نتیجه دهی تزریق چربی به شقیقه

ممکن است 3 تا 6 ماه زمان ببرد تا نتیجه دقیق تزریق چربی مشخص شود. در این مدت حدود 30 تا 50 درصد از چربی توسط بدن بازجذب شده و از بین می‌ رود.

آیا ورم بعد از تزریق چربی به شقیقه طبیعی است؟

به وجود آمدن تورم و کبودی در هر دو ناحیه استخراج و تزریق کاملاً طبیعی است و معمولاً در عرض 2 تا 3 هفته از بین می‌روند. معمولاً مدت زمان بیشتری برای از بین رفتن کامل تورم نیاز است و پلک‌ها آخرین بخشی هستند که بهبود می‌یابد. توجه داشته باشید که تبحر پزشک می‌تواند سبب بروز ورم کمتری در ناحیه تزریق شده شود.

آیا تزریق چربی به شقیقه دائمی است؟

می‌توان از این روش به عنوان یک شیوه جوانسازی دائمی ‌یاد کرد که تا سال‌ها نیازی به مراجعه به پزشک به ترمیم مجدد آن نخواهید داشت. برای این که نتایج این روش را همچنان حفظ کنید، می‌توانید بعد از گذشت چند وقت با مشورت پزشک، مجدداً این عمل را تکرار کنید. به همین دلیل هم نمی‌توان با قطعیت گفت که تزریق چربی یک روش دائمی ‌است. این روش بعد از هر چند سال یک بار نتایج خود را از دست می‌رود و بعد از همان چند سال هم برای رسیدن به نتیجه دلخواه، باید مجدداً از آن استفاده کنید.

افراد مناسب برای تزریق چربی به شقیقه

افراد نامناسب برای تزریق چربی به شقیقه

معمولاً در جلسه مشاوره پزشک سوابق پزشکی شما را بررسی می‌کند و در مورد اینکه انجام عمل تزریق چربی برای شما مناسب است یا خیر با شما صحبت می‌کند. اگر در شرایط زیر هستید، معمولاً تزریق چربی به شقیقه به شما توصیه نمی‌شود:

معایب تزریق چربی به شقیقه

عفونت، هماتوم، عدم تقارن در صورت از عوارض و خطرات جدی‌تر تزریق چربی به شقیقه هستند. در صورتی که این کار را زیر نظر فردی بدون تجربه انجام دهید، امکان ایجاد آمبولی داخل عروقی نیز وجود دارد. چنین حالتی می‌تواند منجر به کوری یا نکروز بافت شود. به همین دلیل بسیار مهم است که مطمئن شوید مرکزی که انتخاب کرده‌اید مجوزهای لازم برای انجام خدمات زیبایی را دارد و از پزشکان باتجربه و متخصص در این زمینه استفاده می‌ کند.

هزینه تزریق چربی به شقیقه

تزریق چربی، روندی است که هزینه آن متناسب با فاکتورهای متعددی، متغیر می باشد. برخی از این فاکتورها شامل میزان تجربه پزشک، موقعیت جغرافیایی محل درمان و تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان می باشد.


آدرس : اصفهان ، خیابان وحید ، چهارراه خاقانی ، ساختمان وحید ، طبقه 5 ، واحد 20
تلفن : 44441040درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانیدنظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

جدیدترین مقالات

جدیدترین اخبار و مقالات مربوط به پوست و زیبایی را در بخش مقالات بخوانید

عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین؛ عوارض، مزایا و هزینهعمل جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین؛ عوارض، مزایا و هزینه

جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین یک روش جراحی زیبایی برای از بین بردن مشکلاتی همچون پف زیر چشم، شل شدن پلک، چین و چروک و… است. ...

تاریخ انتشار : 1403-04-29

درمان سردرد های میگرنی با بوتاکسدرمان سردرد های میگرنی با بوتاکس

درمان میگرن با تزریق بوتاکس به این شکل است که با ارسال سیگنالهای حاوی درد از اعصاب روی سر و گردن شرایط کاهش سردردهای میگرنی را فراهم می کند. ...

تاریخ انتشار : 1403-04-19

عمل بلفاروپلاستی پلک بالا؛عوارض، مزایا و ماندگاریعمل بلفاروپلاستی پلک بالا؛عوارض، مزایا و ماندگاری

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک ، به رفع افتادگی پلک می پردازد و پوست، چربی و عضله اضافه آن را بر می دارد با هدف اصلاح افتادگی و رفع عدم تقارن پلک ها ...

تاریخ انتشار : 1403-04-11